Στην λαμπρή ετήσια διοργάνωση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, κατά την οποία βραβεύονται όλοι οι αθλητές και προπονητές που διέπρεψαν την περασμένη χρονιά στις διεθνείς διοργανώσεις, παρευρέθηκαν εκπρόσωποι του Ομίλου μας.
![](https://www.noam.gr/wp-content/uploads/2016/03/koe_awards.jpg)
![Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Υπουργός Αθλητισμού, Σταύρος Κοντονής](https://www.noam.gr/wp-content/uploads/2016/03/kontonis.jpg)
Τιμώμενα πρόσωπα από τον Ναυτικό Όμιλο Αμφιθέας ήταν ο προπονητής του τμήματος Τεχνικής Κολύμβησης, Πέτρος Χαϊδάρης καθώς και ο πρωταθλητής Λουκάς Καρετζόπουλος, οι οποίοι έλαβαν τιμητική πλακέτα για τις επιτυχίες τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2015, που διεξήχθη στο Λινιάνο της Ιταλίας.
![Η Εθνική ομάδα της Τεχνικής Κολύμβησης των πολλών διακρίσεων σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Παράκτιους Αγώνες που βραβεύτηκε από τον Ισίδωρο Κούβελο. Δικαρίνεται ο αθλητής μας Λουκάς Καρετζόπουλος](https://www.noam.gr/wp-content/uploads/2016/03/texniki-1.jpg)
![Ως "ηθική επιβράβευση" για τους αθλητές και τους προπονητές χαρακτήρισε την εκδήλωση KOE AWARDS ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας, Δημήτρης Διαθεσόπουλος](https://www.noam.gr/wp-content/uploads/2016/03/diatheso1.jpg)
Η εκδήλωση που πλέον έχει γίνει θεσμός αφορά όλα τα αθλήματα του υγρού στίβου και είναι μια τρανή απόδειξη, πως ακόμα και στα δύσκολα χρόνια που διανύουμε, ο ερασιτεχνικός αθλητισμός, συνεχίζει να στελεχώνεται από νέους αθλητές που πετυχαίνουν σπουδαίες νίκες.
Αφήστε μια απάντηση